Влада України вивчає можливість чергового зниження податків, повідомив Міністр фінансів Юрій Колобов.

   "Думаємо над тим, щоб істотно знизити податок на прибуток, істотно зменшити соціальні внески. Питання дискусійне, тому що ми вважаємо навантаження на легалізований зарплатний фонд досить високим", - сказав він під час міжнародної конференції Асоціацій платників податків світу в п'ятницю в Києві.

   Міністр не назвав орієнтовний розмір зниження ставок оподаткування, однак зазначив, що влада планує забезпечити стабільність надходжень до держбюджету.

   "Будуть високі податки і буде сильний тиск на бізнес - природно, економіці країни буде складніше розвиватися. Наше завдання - знайти мікс: щоб від зниження податків не впали надходження до бюджету, при цьому бізнесу було зручно і комфортно розвиватися", - пояснив він.

   "У нас зараз на кожну гривню зарплати треба заплатити гривню з чимось ще податків та соціальних внесків. Вважаю, що це багато. Будемо зменшувати", - додав голова Мінфіну.

   Як повідомлялося, з 2011 року набрав чинності Податковий кодекс України. Документом, серед іншого, передбачалося зниження ставки податку на прибуток з 25% до 23% в 2011 році, до 21% в 2012 році, до 19% в 2013 році і до 16% з 2014 року. Крім того, ставка ПДВ з 2014 року також буде зменшена до 17% з 20%.